Skozi leto
  Poroke na Geoss-u
  Slavnostna razglasitev imena
  Arheološki pohod: Po poti velikega kneza z Vač
  Zaključni izlet osnovnošolcev, ki bodo sodelovali pri projektu HEJ TI! Zavaruj se - internet je rast pa tudi past!

Prireditve skozi leto

Tradicionalne prireditve
Vsako leto se na Geossu odvijajo naslednje prireditve, morebitne spremembe terminov pa Društvo GEOSS pravočasno objavi.
Slovenski kulturni praznik
Termin: nedelja pred osmim februarjem, pri pomniku GEOSS.

Prvi naslednji termin: 4. februar 2018, ob 13.30 uri.

Več fotografij s prireditve najdete v našem foto arhivu

Arheološki pohod: Po poti velikega kneza z Vač
Društvo Geoss vsako leto dvakrat priredi pohod z naslovom Po poti velikega kneza z Vač.

Prvi naslednji termin: 24. september 2017, ob 10.00 uri. Zbor pred domom Petra Svetika na Vačah

Društvo GEOSS in Družinsko gledališče Kolenc: Arheološki pohod - Po poti velikega kneza z Vač ; štart pri Domu Petra Svetika, Vače
Arheološki pohodi "Po poti velikega kneza z Vač" so namenjeni poglobljenemu doživljajskemu odkrivanju arheološke preteklosti Vač. Vsak pohod je povezan s katero od pomembnih najdb na Vačah. Obiskovalci med potjo ob gledaliških utrinkih Družinskega gledališča Kolenc doživijo zgodbo in čas, v katerem je posamezna najdba nastala, med pohodom in po pohodu pa utrip časa podkrepijo tudi s poskušanjem železnodobnih dobrot.

Več o dogodku

Dan slovenske zastave
Termin: prva nedelja po 7. aprilu, ob 14. uri, pri pomniku GEOSS.

Prvi naslednji termin: 9. april 2017, ob 14.00.

Heraldica Slovenica, Društvo GEOSS in Družinsko gledališče Kolenc: Dan slovenske zastave
Kontraktna oseba: Jožef Lajevec: 031/ 539 – 230

Več fotografij z vsakoletne prireditve najdete v našem foto arhivu

Dan zveze vojnih vojaških starešin (Dan ZVVS)
Termin: 15. maj 2017, ob 15. uri, pri pomniku GEOSS.

Zveza veteranov vojne za Slovenijo in Društvo GEOSS
Kontraktna oseba: Anton Pozvek 041 725 397

Revija upokojenskih pevskih zborov Zasavja in Posavja
Termin: v maju, dvorana OŠ Vače oz. GEOSS (ob lepem vremenu)

Prvi naslednji termin: 27. maj 2017 ob 14.00 uri.

Društvo upokojencev Litija in Društvo GEOSS: Revija upokojenskih pevskih zborov Zasavja in Posavja

Srečanje je projekt Zveze društev upokojencev Slovenije, ki podpira ubrano slovensko pesem, druženje in tradicijo delovanja pevskih zborov DU po posameznih regijah.
Elektronska pošta:

Dan GEOSS - Petrov dan
Termin: druga sobota v juniju (oz. sobota pred 16. junijem), pred pomnikom GEOSS.

Prvi naslednji termin: 11. junij 2017.

Dan GEOSS je zahvalna prireditev, ki jo Društvo GEOSS pripravi za svoje člane, da se zahvali vsem, ki z ljubiteljskim delom združujejo svoje moči, dobro voljo in sredstva za razcvet GEOSS- a.

Praznik kulturne dediščine na GEOSS-u
Prvi naslednji termin: 25. junij 2017.

Mednardni dan prijateljstva v zavezništvu na GEOSS-u - Vranov let v svobodo
Termin: ob 14.00 uri, pred pomnikom GEOSS, ob 8.30 uri pohod iz Blagovice na GEOSS.

Prvi naslednji termin: 9. september 2017, ob 11.00, GEOSS, ob 8.30 uri Blagovica

Društvo GEOSS in Družinsko gledališče Kolenc ter Društvo Vranov let: Mednarodni dan prijateljstva v zavezništvu na GEOSSU - Vranov let v svobodo

Društvo GEOSS in Družinsko gledališče Kolenc organizirata praznovanje Mednarodnega dne prijateljstva na GEOSS-u, Vranov let v svobodo, ki temelji na dejstvih iz knjige Ralpha Churchesa »Vranov let v svobodo« in na njegovem videnju pogumnega slovenskega človeka, največkrat kmeta, ki se je bil pripravljen boriti proti okupatorju in tudi umreti, da bi lahko pomagal sočloveku, ne oziraje se na njegovo tujost; Takratni naš slovenski človek, ki ga nosimo v sebi in iz čigar korenin izhajamo, je zgled in temelj za mednarodno prijateljstvo, sodelovanje, spoštovanje in sprejemanje vseh in tudi nas samih, zato tudi za ohranjanje svojih kulturnih vrednot in posebnosti.
Del prireditve je tudi pohod po poti nekdanjih ubežnikov od Lukovice do GEOSS—a.

Glasbeni popoldan z Antonom Lajovcem
Termin: nedelja v novembru, ob 14.00 uri, v prostorih OŠ Vače.

Prvi naslednji termin: 19. november 2017, ob 14.00.

Društvo GEOSS in Družinsko gledališče Kolenc: Glasbeni popoldan z Antonom Lajovcem

Izvajanje skladateljevih del, povezanih z govorno vsebino, posvečeno njegovemu življenju in delu ter izvedba (ali praizvedba) najmanj enega dela iz zakladnice del mlajših slovenskih skladateljev.